fbpx Skip to main content

Z jakich serwisów społecznościowych korzystają użytkownicy w Polsce

By 21 grudnia 202316 kwietnia, 2024Agencja marketingowa, media społecznościowe2 min read

Media społecznościowe to już nieodzowna część naszego życia. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia, bez przeglądania i komentowania kolejnych postów, a ilość polubień pod zdjęciami czy ilość subskrypcji może przynieść nie tylko sławę ale i konkretne pieniądze.
Z pewnością w zamiłowaniu do mediów społecznościowych brylują Amerykanie oraz Azjaci – zwłaszcza Chińczycy i Koreańczycy. Ilość dostępnych portali społecznościowych wciąż rośnie, a każdy z nich ma ogromne rzesze użytkowników.
Polacy, choć chętnie używają portali społecznościowych, wciąż nie wykorzystują ich potencjału w taki sposób, jak robią to chociażby Amerykanie, gdzie profil na portalu jest nieodzowną częścią chociażby prowadzenia firmy.

Według raportu Digital2020 wykonanego przez firmę Hootsuite wynika, że regularnie z portali społecznościowych korzysta nieco ponad 19 milionów Polaków. Zaskakująco to nie Facebook jest najbardziej popularną platformą, choć korzysta z niego 89% respondentów, a średnia dobowa aktywność statystycznego użytkownika to 3 komentarze, 11 polubień i 1 udostępnienie posta miesięcznie.. Wygrywa zdecydowanie Youtube, którego używa 92% zapytanych osób. Być może wynika to z faktu, że korzystanie z Youtuba nie wymaga posiadania tam konta, a ze względu na różnorodne treści tam zawarte, grono odbiorców wciąż się poszerza.
Na trzecim miejscu jest Instagram – 55% i daleko za nim, zupełnie niepopularny w Polsce Twitter (35%), z którego wydaje się, korzystają najczęściej politycy i publicyści, podczas gdy na zachodzie jest to bardzo ważne i opiniotwórcze medium.

Andrzej
Latest posts by Andrzej (see all)

Author Andrzej

Ekspert SEO, Growth Marketing, SXO oraz CRO.

More posts by Andrzej

All rights reserved Salient.