fbpx Skip to main content

Case Study – handel produktami na Allegro w czasie pandemii koronawirusa Covid-19

By 31 marca 202016 kwietnia, 2024Case Study4 min read

W artykule przedstawię oraz omówię wielkość sprzedaży produktów mających największe wzrosty w związku z pandemią. Największe wzrosty miały produkty higieniczne (maseczki chirurgiczne, płyny dezynfekujące, maski przeciwsmogowe nazywane później przeciwwirusowymi, maski z filtrem, papier toaletowy)

 

Pierwsze doniesienia o wirusie z Wuhan w Polsce pojawiły się w połowie stycznia. (pierwszy news na wykopie o nieznanej chorobie w Chinach – 31 grudnia 2019), natomiast pierwsze wiadomości o wirusie w Wuhan – 11 stycznia 2020 https://www.wykop.pl/link/5275737/tajemnicza-epidemia-w-chinach-nieznana-choroba-pluc/

Poniższy wykres przedstawia wielkość sprzedaży płynu dezynfekującego, z podziałem na dnie oraz na miesiące. Na drugim wykresie transakcje i sztuki zostały przedstawione w setkach (wartości należy pomnożyć przez 100) w celu lepszej wizualizacji.

Wartość sprzedaży ze stycznia (7746zł) wzrosła aż do 792100zł w marcu, pomimo wprowadzenia przez Allegro zakazu handllu takimi produktami w połowie miesiąca.


 

Wykres sprzedaży papieru toaletowego na Allegro.

 

Wykres ceny papieru toaletowego na Allegro od początku roku do marca 2020

 

Poniżej wykresy wartości sprzedaży stycznia (785 445zł), lutego (2 920 390zł) i marca (2 797 193zł). Wykres niżej zmiany w liczbie sprzedanych masek, liczbie oraz liczbie transakcji.

 

 

Z kolei poniżej wykres zachorowań w Polsce:

Skąd mamy dane?

Dane zostały pobrane wykorzystując Allegro API.

Jeśli jesteś zainteresowany jak wygląda sprzedaż produktów z Twojej branży na Allegro – skontaktuj się z nami!

Oprócz analiz sprzedaży, raportów cyklicznych, dedykowanych raportów z Google Analytics oferujemy również usługi analiz rynków i trendów dla różnych kategorii, od RTV i AGD, przez ogrodnictwo po automotive.

Sprawdź jak wypadasz na tle swojej konkurencji

Otrzymuj zautomatyzowane raporty na temat sprzedaży ze swojej branży.

Andrzej
Latest posts by Andrzej (see all)

Author Andrzej

Ekspert SEO, Growth Marketing, SXO oraz CRO.

More posts by Andrzej

All rights reserved Salient.